Tapétával vagy dekorpanellel izgalmasabbá tehetjük a falakat.

Manapság trendi, ha a teljes falfelület helyett egy falrészt emelünk ki tapétával vagy dekorpanellel, és így tesszük mozgalmasabbá környezetünket színekkel, textúrákkal, mintákkal – emlékeztet rá egy hazai barkácsáruház szakértője.
- A penész és a dohos szagok megszüntetése – Szakértői tippek
- 3+1 trend – Íme a gyerekszobák legkedveltebb bútorai
- Javulhat a demográfiai helyzet a kétgyermekes anyák adómentességének bevezetése után
- Tapétával vagy dekorpanellel izgalmasabbá tehetjük a falakat
- Ingyenes a belépés az ország legnagyobb konyhabútor-kiállítására
A szakértő szerint:
Mielőtt tapétát választunk, az ár és a dizájn mellett azt is gondoljuk át, hogy melyik helyiségbe szánjuk, és vegyük figyelembe a tapéta tulajdonságait is: így a kopásállóságot, a légáteresztő képességet, vagy azt, hogy mennyire bonyolult felhelyezni és karbantartani.
A vlies tapéta tartós, mosható és légáteresztő, könnyen ragasztható, ideális nappaliba vagy gyerekszobába. A vinyl tapéta ellenáll a nedvességnek, kopásnak, karcolásnak, részleges hőszigetelést biztosít, tökéletes választás konyhába és fürdőszobába.
A különféle mintázatú és változatos anyagú, modern dekorpanelek térformáló hatásukkal képesek átalakítani otthonunk hangulatát.
A 3D-s falburkolatok között kőhatásúakat és rusztikus falburkolatot egyaránt találhatunk: az amerikai diótól kezdve a kanadai juharon át a sötét fenyőig számos minőségi kivitel létezik.Az ilyen egyszerűen felragasztható, falsíkból kiemelkedő mintázat vonzza a tekintetet, és nemcsak a nappali dísze lehet, hanem a konyhát és a fürdőt is egyedivé teheti.
A panelek egész falfelületre is kerülhetnek, vagy néhány részletben kompozíció-szerűen is felhelyezhetjük őket – javasolja a szakértő. A falipanelek általában többféle módon rögzíthetők, az elemeket egymáshoz képest elforgatva is feltehetjük. Népszerűek az úgynevezett akusztikus falipanelek, amelyek az esztétikán túl a hő- és hangszigetelésre is megoldást jelenthetnek, hiszen szigetelő filcréteggel vannak ellátva.
A szakértő szerint:
A beltéri falburkolatot pontosan mérjük és vágjuk a megfelelő méretre és formára. Ha az alap sima, építési ragasztóval vagy akril emulzióval lehet egyszerűen és gyorsan egymásba illeszteni a paneleket. Ha viszont egyenetlen falfelületre dolgozunk, 30-60 cm távolságban erősítsünk faléceket a falra, az elhelyezendő burkolat irányával merőlegesen.
Ezekre kerül majd a burkolat szöggel és kalapáccsal, csavarral és fúróval, vagy egyszerűen tűzőgéppel. A falhoz rögzítés folyamatát lentről felfelé haladva kezdjük, és az adott helyiség egyik sarka legyen a kiindulópont.
Érdemes mindig szakértőtől segítséget, tanácsot kérni, és barkácsáruházban, illetve annak online magazinjában is tájékozódni, mielőtt nekikezdenénk a felújításnak.