Honnan tudhatod, hogy az immunrendszered gyenge vagy erős?
Az interneten hemzseg az immunrendszered erősítését ígérő pirulák, italok és szuperételek hirdetéseivel. De fontos tudni, hogy ezekről a termékekről nem bizonyították meggyőzően, hogy fokozzák az immunitást vagy a fertőzésekkel szembeni védelmet.
Állítja Joshua Milner, gyermekgyógyászati immunológus, a Columbia Egyetem Vagelos Orvosi Főiskolájának gyermekgyógyász professzora.
A szervezet immunrendszere – a szervek, a sejtek és a fehérjék együttműködése – küzd a kórokozókkal, hogy megóvja a szervezetünket a betegségektől.
- Így tudod igényelni a kedvezményes H-tarifát
- Ez a legmakacsabb csillagjegy az összes közül
- Ha mandarint eszel, erre nagyon oda kell figyelni nehogy baj legyen
- Ingyenes nyelvtanulás a KRÉTA-rendszerben
- Ezért lett kötelező a LEI
Az immunrendszer az életünk során megváltozik, ahogy az emberek ki vannak téve a baktériumoknak, vírusoknak és más mikrobáknak. Ezek az expozíciók és az oltásokon keresztüli expozíciók megtanítják az immunrendszert a kórokozók későbbi felismerésére és eltávolítására.
Honnan lehet tudni, hogy az immunrendszered gyenge vagy erős?
Sajnos a legtöbb ember egy fertőzés során szembesül azzal, hogy immunrendszerének egy része gyenge. De nincs olyan teszt, amely ellenőrizné az immunrendszer állapotát. Az életkor nagy szerepet játszik az immunrendszer működésében.
Azok a kisgyermekek, akik először vannak kitéve fertőzéseknek, gyakrabban lesznek betegek, mint a felnőttek. Az idősebb felnőttek pedig azt tapasztalhatják, hogy immunrendszerük nem tud olyan jól küzdeni a betegségekkel, mint fiatal korukban. Ám szinte soha nem fordul elő, hogy az immunrendszer teljesen gyenge legyen.
Leggyakrabban az immunrendszernek csak egy kis része gyenge, amit nagyobb valószínűséggel fertőz meg egy bizonyos kórokozó. Vannak, akiknek erősebb az immunrendszerük, mint másoknak, így több fajta fertőzéssel szemben is ellenállóak.
Néhány ember – nagyon kevesen – ellenáll minden típusú fertőzésnek.